wowhead

środa, 4 stycznia 2012

Zmiany na PTR 4.3.2

Nie spodziewałem się że tak szybko na serwer testowy trafi nowy patch. Co prawda nie jest to żaden nowy kontent a jedynie "minor bug fix patch", ale przyniesie nam wyczekiwaną od dawna zmianę z Lock&Load. Zapowiedziano także (choć nieoficjalnie i bez terminu) kolejny buff sv. Na zakończenie newsa przedstawię 3 zmiany w bis liście.
Zapraszam do czytania.

Edit (09.01.12): Dzis w nocy na stronie us.battle.net pojawiło się info o kolejnych zmianach dla nas w 4.3.2, dodałem je do listy wraz z małymi komentarzami.


1. Zmiany w umiejętnościach
News z mmo-champion (źródło)

 • Aspect of Hawk daje teraz 35% więcej attack power.
 • Detterence dodatkowo redukuje otrzymywane obrażenia o 35%.
Survival
 • Lock and Load nie będzie zużywany przez Arcane Shot.
 • Black Arrow teraz ticka co 2sec przez 20sec, zamiast co 3sec przez 15sec. Ilość obrażeń które zada nie ulega zmianie.
Marksmanship
 • Bombardment teraz trwa 5 sec zamiast wpływać na następny Multi-Shot.

Odkąd zacząłem grać hunterem 3 lata irytowało mnie przypadkowe zużywanie ładunków z Lock&Load na Arcane Shot. Zawsze zastanawiałem się kto byłby na tyle głupi aby chcieć specjalnie wykorzystać tego proca na Arcane Shot? Najwidoczniej ktoś z góry także zadał sobie to pytanie czego efektem jest powyższa poprawka. Niewątpliwie wpłynie to pozytywnie na dps sv i jeszcze bardziej ułatwi nam grę w tym specu.

Co do zmiany w mm jest to jedynie poprawka w tooltipie, bo talent działa w ten sposób od cata (co było bugiem). Zabawna historia jest z tym związana, bowiem kiedy Blizzard postanowił naprawić ten bug... Okazało się że aoe dps w mm zmalał tak bardzo, że czym prędzej ponownie zabugowano ten talent i postanowiono zmienić tooltip.

Dobrze że bosta doczekał się detterence. W końcu nasza przeżywajka na coś się przyda w tym patchu. Z dodatkową redukcją 35% będzie świetny do odpalenia na naprawdę wiele sytuacji jak stomp morchoka, elektryczna faza hagary, wybuchający add na spine itd.


2. Przyszły buff sv?
Niezapowiedziany buff sv wróżę z wypowiedzi Kaivax'a na us.battle.net który obiecał że zamierza upewnić się, że Black Arrow będzie używane przed Exp. Trap, zapewne poprzez mały buff Black Arrow.
Oryginalny post znaleźć możecie tutaj.

Edit (09.01.12): Jednak nie zbostowano Black Arrow a jedynie przemodelowano ilość ticków. Z tą aktualizacją używanie Explosive Trap na single target stanie się nieopłacalne.


3. Trochę o zmianach w liście bisów. 
Jeszcze niedawno Vial of Shadows był dla hunterów zbugowany, proc dodgował i nie skalował się z ranged attack power. Wynikało to zapewne z tego, że na początku miał procować tylko z melee, jednakże postanowiono to zmienić (na szczęście). Odkąd został naprawiony można go oficjalnie uznać za bis zarówno na normal jak i hc dla każdego speca.

Drugą zmianą dość nieoczekiwaną jest bisowy ring hc. Zostaje nim przepiękny Seal of Primordial Shadow z expertise i mastery. Po reforgu exp w cryt/hit i wygemowaniu epikiem daje większy przyrost dps niż valorowy ring. Jednakże mimo że to bis nie liczyłbym na otrzymanie go póki nie zdobędą go wszyscy ench szamani, rogale i ferale, a na pocieszenie według eu.battle.net szansa na jego drop jest mniejsza niż na mounta z Ultraxiona tak więc... Powodzenia.

6 komentarzy:

 1. nie wiem czy wiesz ale zamiast poradnika do mm jest poradnik do surv.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm... Vooyas zaktualizował swój poradnik huntera zupełnie wyrzucając stary do mm :). Będę musiał napisać własny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka jest najlepsza rasa w ally na huntera. Planuje założyć sobie postać i chce twinkować na 19 lvlu. I nie wiem czy Dreanei bo moze sie leczyc i ma hita czy Worgen ze wzgledu na kryta?

  OdpowiedzUsuń
 4. Worgen ma jeszcze boost do speeda dlatego jego polecam.

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie prawda, dzięki :)
  A Survi pewnie co? bo masz tam tego boosta do staminy, to na 19 levelowym bg mozesz miec nawet 2k życia :D
  a jakie profesje?
  czy moge miec juz jakies bonusy z inzynierii?
  czy to bedzie za mały lvl?

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tego co mi wiadomo teraz na niskich lvl exp shot robi pogrom, więc sv. Z profesji osiągniesz max poziom 150, więc mógłbyś sobie zmajstrować gogle, ale dla twinka chyba lepsza jest ta czapka.

  OdpowiedzUsuń